«

»

Digitürk Turkmax Gurme

Digitürk Turkmax Gurme

Merhaba arkadaşlar. Digitürk Turkmax Gurme kanalımız 6 Aralık 2006 tarihinde Turkmax adlı kanalın Digiturk platformunda kurulması ile SinemaTURK kapanmış ve Türk yapımı filmler ağırlıklı olarak bu yeni kanalda gösterilmeye başlanmıştır. 6 Aralık 2006 Çarşamba günü Türkiye saati ile 18:00’de 10’dan geriye doğru sayım jeneriğinin hemen sonrasında, Memduh Şevket Esendal’ın eserlerinden, 1989 yılında dizi olarak çekilmeye başlanan Ayaşlı ile Kiracıları’nın 1. bölümü ile yayın hayatına başlamıştır.

ElMax’ın kapanması ile birlikte, ElMax’taki çoğu program Turkmax’a aktarılmıştır.

3 Şubat 2014’de kanal yayını sonlandırılmış ve yerine Turkmax Gurme kanalı yayın hayatına başlamıştır.

Digitürk Turkmax Gurme Kanal Numarası : 21

Digitürk  Turmax Gurme Yayın Süresi      : 24 saat

 

1 yorum

  1. Rumeysa

    Ben rumeysa, mutfağa çok küçük yaşlarda meraklıydım . mutfak eğitimime babaannem”den öğrendiğim geleneksel türk mutfağıyla başladım …babaannemden öğrendıklerıme muhakak kendimden birşeyler de katıyordum . Arkadaşlarım dısarda oyun oynarlarken ben mutfakta mantılar , börekler açmaya çalışıyordum .
    Orta okulu bitirdıkten sonra isviçreye yerleştım . Orada eğitimime devam ettim .
    uzun yıllar isviçrede yaşadım . çeşitli eğitimler aldım (gastronomı , turizm alanında )
    Sonra kendı restoranımı açtım ve yıllarca işletmecılık yaptım ( restoran ve butık otel ) .işletmecılık yaparken , mutfaga gırıp çeşitli tarıfler ve lezzetler yaratmaya başladım .yemek yemeye gelem misafirlerden , övgüler aldıkça kendımı daha çok geliştirmeye devam ettim . İtalya , fransa , avusturya ve çeşitli ülkeleri gezip , farklı kültürden lezzetlerı deneyi , yeni şeyler öğrenmeye çalıştım . Bu lezzetlerı kendi mutfağama girip , restorana gelen misafirlere tattırdım . Mutfakta yenı tatlar lezzetler yarattmayı cok seviyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>