«

»

Digitürk E49 Hatası | LNB Aşırı Yüklü

Digitürk E49 Hatası

Bu hata kodunu aldığınız zaman aklınıza gelecek ilk şey Sinyal bağlantısı üzerinde donanımsal bir hatanın oluştuğudur. Bugün bildiğiniz üzere digitürk çeşitli sebeplerden dolayı çeşitli kodlarla karşısınıza hatalar çıkarır ve bu hata kodlarının ne anlama geldiğini öğrenmek için müşteri hizmetleri, teknik servis vs. aramak zorunda kalırız. Artık müşteri hizmetleri veya teknik servis aramanıza gerek kalmayacak. Sizlere digitürk hata kodları arasında yer alan E49 hata kodu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Digitürk E49 Hata Çözümü

LNB aşırı yüklü.

Sinyal bağlantısı üzerinde donanımsal bir arıza oluştuğunda kutuda bu hata mesajı görülecektir.Sinyal kablosunda kısa devre oluşması,yağış sonrası LNB ve splitter devrelerin sıvı ile teması,LNB, kutu veya başka bir ekipmanın arızalanması ve aynı sinyal bağlantısı üzerine başka bir kutunun bağlanması durumunda da görülebilir.Öncelikle digi kutunuzun fişini çekerek elektrik bağlantısını kesiniz. Aynı anten tesisatına bağlı bulunan başka kutu veya kutular varsa fişten çıkarınız.Digi kutunuzun fişini takarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

 

2 yorum

  1. MUSTAFA BAŞAR DİKKALE

    CİHAZIM E49-32 HATASI VERİYOR DENİLENLERİ YAPTIM AMA HERHANGİ BİR ÇÖZÜM YOLUNA MÜŞTERİ HİZMETLERİ ARADIM YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILDI AMA SORUNUN LNB DEN OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİLER YALNIZ APARTMANDAKİ DİĞER KOMŞULARIMIZIN DİGİTÜRKLERİNDE HERHANGİ BİR SIKINTI YOK. İRTİBAT NUMARAM 05468585506

  2. Recep

    Kablo bağlantılarına bakınız. Mutlaka kısa devre var. Cihaza gelen uydu kablosu bağlantı uçlarını söküp kısa devre olmadığından emin olun. Tek bir tel kablo bile kısa devreye neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>